субота, 3 травня 2014 р.

Школам з російською мовою нічого не загрожує


Міносвіти спростовує чутки про переведення шкіл з російською мовою навчання на українську

Школам з російською мовою нічого не загрожує, - МОНПрес-службою Міністерства освіти і науки України поширено заяву щодо неправдивої інформації про начебто "насильницьке" переведення всіх навчальних закладів на українську мову навчання.

У Міносвіти наголошують, що подібні заходи не планувалися й не плануються та зазначають, що міністерство керується ст. 14 Закону "Про освіту", згідно з якою розвиток мережі навчальних закладів належить до повноважень місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, а також ст. 20 Закону "Про засади державної мовної політики", якою гарантується вільний вибір мови навчання громадянами України.

"Громадянам України гарантується право отримання освіти державною мовою або мовами національних меншин. Це право забезпечується через мережу дошкільних дитячих установ, загальних середніх, позашкільних, професійно-технічних і вищих державних і комунальних навчальних закладів з українською або іншими мовами навчання, яка створюється відповідно до потреб громадян згідно із законодавством України про освіту", - йдеться у заяві МОН.

Міністерство освіти і науки підкреслює, що в Україні забезпечено додержання норм Конституції та Закону "Про засади державної мовної політики" щодо всебічного розвитку та функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя, у тому числі в освіті, та вільного розвитку, використання і захисту російської та інших мов національних меншин України.

У відомстві повідомили, що нині в Україні функціонують 19 294 загальноосвітніх навчальних заклади, з них з українською мовою навчання – 16 045; російською – 1 275; румунською – 81; угорською – 67; кримськотатарською – 15; молдовською – 5; польською – 5.

"За словами Міністра освіти і науки Сергія Квіта, держава повинна підтримувати як загальноосвітні навчальні заклади з українською мовою навчання, так і школи з викладанням мовами національних меншин", - йдеться у заяві Міністерства освіти і науки України.

Немає коментарів:

Дописати коментар