середа, 27 липня 2016 р.

Книголісся - свято дитячих посмішок та улюблених книжок!

З’явилося «Книголісся» восени 2015 року в рамках міжнародного книжкового фестивалю«Запорізька книжкова Толока». Простір для дитячої та сімейної творчості, створений Ольгою Барановою та її однодумцями, моментально підкорив серця тисяч запорожців. За минулий рік вже кілька разів міні-фестиваль проходив в різних форматах і в різних локаціях обласного центру. Тепер же команда «Книголісся» вирішила рухатися далі, і провести першу виїзну зустріч з читачами в області.
«Ми не вірили, що до нас приїде відомий фестиваль з самого Запоріжжя», зізнавалися самі жителі Чернігівки, «адже у нас не найбільш економічно розвинене та найближче до Запоріжжя селище». Але наполегливість місцевих активістів дала результат.
На цілий день місцевий будинок культури і площа перед ним перетворилися на яскраве та барвисте містечко, заповнене локаціями майстрів.
Юні і вже дорослі чернігівці з щирим захопленням пробували свої сили в ліпленні, малюванні, виготовленні хенд-мейд речей. Своїм мистецтвом з ними ділилися і гості, і місцеві умільці.
Звичайно, «серцем» фестивалю став простір сімейного читання. Тут місцеву дітвору очікували читання казок від відомих телеведучих і письменників, музичні літературні імпровізації, поетичні конкурси і «фірмова» магічна атмосфера «Книголісся».
За словами творця і керівника міні-фестивалю Ольги Баранової, головна мета ініціативи – відродження і популяризація сімейного читання, як форми спілкування між батьками і дітьми, як засобу розвитку інтелекту і знань юного покоління.
Не тільки цей хороший приклад, а й додатковий позитивний ефект приніс фестиваль у Чернігівку, вважає місцевий селищний голова Віталій Манич: «Якщо рік тому ми ледве могли знайти добровольців, щоб провести загальноселищний захід, то волонтерів допомагати «Книголіссю» зголосилося навіть більше, ніж було потрібно».
Побачивши, як спільно можна реалізовувати серйозні та масштабні ініціативи, чернігівці і в подальшому активніше будуть організовуватися для вирішення місцевих проблем, впевнений Віталій Манич.
13669598_10205591948993069_4241082155260692045_n
Рядові ж мешканці Чернігівки, від малого до великого, залишилися щиро задоволені святом. «На жаль, подібні заходи у нас проходять дуже рідко. Для нас це як ковток свіжого повітря, можливість поспілкуватися, побачити новинки світу літератури, просто показати людям інший рівень й іншу культуру спілкування», зізнався чернігівець Олексій Шарабура, що прийшов на фестиваль з усією родиною.
Всього «Книголісся» відвідали більше 600 учасників – а це близько 10% жителів Чернігівки. І якщо в абсолютних цифрах це число, звичайно, скромніше за запорізькі заходи, то в процентному співвідношенні на сьогоднішній день це рекорд фестивалю.
Представники місцевої громади вже висловилися за те, щоб «Книголісся» в Чернігівці стало щорічним. А гості з сусідніх сіл і міст – щоб фестиваль обов’язково приїхав і до них. Все це цілком реально, якщо знайдуться хоча б мінімальні ресурси для проведення, вважають ініціатори заходу.
Наступна ж можливість для жителів і гостей Запоріжжя відвідати «Книголісся» чекає на другому міжнародному фестивалі «Запорізька книжкова толока», який вже традиційно пройде в нашому місті 21-23 жовтня.

Немає коментарів:

Дописати коментар