субота, 29 жовтня 2016 р.

РУБРИКА: цікаві уроки малювання ! ( для тих, хто вчиться малювати ) Квіти України!

Картинки по запросу Квіти УкраїниКартинки по запросу Квіти України
Сьогодні ми знову зустрічаємося з Софією!!! Цього осіннього дня ми вирішили прийняти активну участь у конкурсі малюнка з образотворчого мистецтва ,,Квіти України"! Чому саме мак???....

Символіка маків в Україні
У наших предків було дві улюблені рослини - калина і мак. Українці пов'язували значення маку з молодістю і красою. Якщо квіти калини вишивали на сорочках для старших жінок, то маками прикрашали вишиванки незаміжніх дівчат. Мак також вважався символом роду, так як в його голівці поміщається сімсот, сімсот дві або сімсот три зернини. Саме завдяки ідеї родючості мак часто використовували як обрядовий атрибут в сімейних і календарних святах.
Вишивальниці особливо любили зображувати макові квіти на жіночих сорочках. Їх також часто поєднували з іншими популярними в Україні квітками - волошками. Червоні маки на білому або чорному полотні виглядають дуже яскраво, святково, жіночно і нарядно, тому не дарма сьогодні дівчата прагнуть купити вишиванку з маками.
З квітучим маком порівнюють і юнака-молодця. Незрілий мак дурманить голову, а тому став натяком на глупоту: «Їж, дурню, бо це з маком». Мак має чарівну силу, яка захищає від усякого зла. «Як мак незчисленний — так рої бджіл вкриватимуть усі дерева», — кажуть, коли подають страви з маком.
 


Картинки по запросу Квіти України
Соня за роботою

кінцевий результат

Немає коментарів:

Дописати коментар